Společnost BM-Bohemiamodell s.r.o. byla založena v roce 1992 a jako první vstoupila na český trh s technologií výroby odlitků metodou spalitelných modelů z polystyrenu. Zpočátku jsme využívali pronajaté prostory v Příšovicích a v Českém Dubu. V roce 1996 jsme zakoupili nevyužívané objekty od ZD Bílá v obci Vlčetín a během dvou let tyto objekty zrekonstruovali a přestavěli tak, aby vyhovovaly našim potřebám.

 

 

 

Dalším významným krokem směřujícím k rozvoji firmy bylo zakoupení CNC frézek Pfleghar JP 2000S a Bermag - Pfleghar EURO PX, tím se výroba polystyrenových modelů výrazně urychlila a zkvalitnila. V roce 2015 jsme rozšířili naše prostory o novou výrobní halu, do které jsme s pomocí “Operačního programu podnikání a inovace” zakoupili 5ti osé obráběcí centrum SAHOS DYNAMIC S.MAX, které nám dovolí obrábět kromě polystyrenu i polyuretanové pěny, plasty, technické dřevo a hliník. Pořízení tohoto obráběcího centra nám otevřelo další možnosti nabídky našich služeb zákazníkům. Ve druhé polovině roku 2019 jsme provedli úpravy výrobních prostor a pořídili další CNC frézku na polystyren.

 

 

Kromě výroby slévárenských modelů odlitků z polystyrenu která je stále naším klíčovým oborem, vyrábíme i designové modely, formy, makety z polyuretanových pěn nebo technického dřeva. Díky dlouholetým zkušenostem, kvalitě práce a rychlosti jsme spolehlivým a stabilním partnerem pro naše zákazníky.

 

 

 

Zakladatel společnosti BM-Bohemiamodell s.r.o. a výrobce motorů do plochodrážních motocyklů BM-500 vlastní konstrukce. Městem Český Dub byl dne 30.listopadu 2015 vyhlášen Osobností Českodubska in memoriam za jeho celoživotní činnost v oblasti motoristického sportu a za propagaci města Český Dub v ČR a v zahraničí.

 

 

Máte dotaz?

Kontaktujte nás.

Vlčetín 69
463 43 Bílá

Projekt Fotovoltaická elektrárna
s akumulací_BM-BOHEMIAMODELL, s.r.o.
reg. č. CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0003788
je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt „Podnikové vzdělávání ve společnosti
BM-BOHEMIAMODELL, s.r.o. II“ 
reg. č. CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_097/0013766
je spolufinancovaný Evropskou unií.